محصولات محلی

گردوی ایرانی رو از خارجی چطور تشخیص بدیم

گردو با پوست

گردوها معمولا به دو قسمت ایرانی و خارجی تقسیم میشن و همیشه دقت کنید که نوع ایرانیش رو بخرید. فصل خرید گردو معمولا از آبان ماه شروع میشه و سعی کنید قبلترش نخرید که گردوی تازه بتونید خرید کنید.

دقت کنید که گردویی که خرید میکنید خوب خشک شده باشه چون خیس بودنش وزنش رو سیاه میکنه و بعد از خشک شدنش معلوم میشه که مغزش سفید هست یا تیره.
اگه قبل از خشک شدنش مغزش کنید شاید با مغز سفید مواجه بشین اما مهم اینکه بعد از خشک شدن ممکنه این رنگ تغییر کنه.

گردو با پوست محلی
گردو با پوست محلی

گردوی ایرانی یا خارجی؟

گردوهای خارجی معمولا یکدست و یک اندازه هستن و مغزهایی سفید دارن و درصد تعداد گردوهای پوک هم پایین است که به دلیل تغییرات ژنتیکی همه موارد خوب رو داره اما این ظاهر خوب بی طعم و چربی کمی داره.
نمیدونم از لحاظ خواص به پای گردوهای ایرانی میرسن یا نه اما خوشمزگی گردوی ایرانی رو ندارن.

اما گردوی ایرانی معمولا یکدست نیست و ریز و درشت داره. از هر 10 تا گردو 1 تا 2 تا پوک داره و از همه مهمتر همیشه یکدست سفید نیست و ممکنه تیره و روشن با هم قاطی باشن. البته این به صورت کلی هستش و در مورد بعضی مناطق و بعضی نژاد گردوها یکدست بودن و سفید بودن کاملا طبیعیه.

مشخصات یک گردوی خوب

برای گردو خوب چند تا مشخصه همیشه کیفیت و البته قیمتش رو مشخص میکنه کته عبارتند از:

پوست نازک باشه

اول اینکه گردوی خوب باید پوست نازک باشه. اگه یک کیلو گردوی با پوست رو مغز کنید باید 700 تا 800 گرم مغز بده که هرچی بیشتر باشه بهتر و هر چی کمتر باشه کیفیت پایین تری رو میرسونه. البته این مقدار مغز برای فروشگاهها خیلی مهمه که بحث اقتصادی دارن و برای شما شاید بیشتر کیفیت خود گردو ملاک باشه.

چرب باشه

دوم اینکه یک تکه از گردوی مغز شده رو بین دو انگشتتان فشار دهید و ببیند که روی انگشتتان چه مقدار روغن مالیده میشود. هر چقدر مقدار چربی بیشتر باشد کیفیت بیشتر گردو را نشان میدهد.

پوک کم داشته باشه

سوم اینکه تعداد گردوهای پوک را شمارش کنید. روش پیدا کردن گردوی پوک را در قسمت مطالب توضیح دادم. تعداد 1 تا 2 عدد برای 10 گردو عدد معمولی است اما اگر بیشتر شود روی قیمت گردو و درجه آن تاثیر میزاره.

خوش طعم و عطر باشه

چهارم طعم و مزه گردو است. یادم میاد چند روز پیش یک خانمی یک پلاستیک چند کیلویی برای فروش اورد در مغازه و با اینکه یکم گردوها رو بد شکونده بود و خرد داشت از خریدم که دست خالی برنگرده. بعد که یکی از گردوها رو خوردم بی اختیار یک لحظه طعم گردوهایی که در دوره کودکی موقعی که میرفتم نوک درخت جایی که کسی دستش به اون گردوها نرسیده بود و خوب رسیده بود افتادم. اونقدر طعم این گردو برام خاطره انگیز و خوب بود که نفروختمش و بردم خونه برای مصرف و واقعا هر بار که ازش مصرف میکردم لذت میبردم.
طعم گردو و مزه اون فوق العاده مهمه اما متاسفانه امروز بیشتر به سفید بودن و یکدست بودن و … توجه میشه تا طعمش. یک گردوی خوب رو که میخوری باید بوی و عطر گردو رو کامل احساس کنی و لذت ببری از خوردنش.

خواص گردوی محلی

نمیخوام خواص گردو رو که هزار بار شنیدیم تکرار کنم اما باید بگم که مصرفش روی سیستم عصبی مغز بسیار زیاده. اصلا ظاهرش رو با ظاهر مغز انسان مقایسه کنید متوجه میشین.

تقویت حافظه و افزایش هوش باعث میشه که این خوراکی رو هر جور شده به بچه های در حال رشد بدین بعلاوه بقیه مغزها مثل مغز بادام و تندیچه و …

مورد بعدی کمک به استخوان بندی و سلامت استخوان هست که به دلیل داشتن امگا 3 فراوان در این محصول هستش.

کمک به سلامت قلب و کبد، کاهش دهنده وزن، کنترل دیابت از دیگر خواص گردو هستند.

نحوه مصرف

برای مصرف گردو بهتر است قبل از مصرف پوست را شکسته و مغز را خارج نمایید. بعضی از خواص گردو بعد از خروج از پوسته و تماس با نور و هوا به مرور کاهش پیدا میکند.

در صورتی که امکان شکستن قبل از مصرف بلافاصله وجود ندارد بهتر است مغز گردوها را در جای خنک نگهداری کنید تا از خراب شدن و کرم گذاشتن آن جلوگیری شود.